Смерови

In memoriam - Драгослав Ловрић (1931 - 2021)

lovricДрагослав Ловрић (фото: Лозничке новости)

Драгослав Ловрић (1931 - 2021), архитекта у пензији, оснивач Задужбине Љиљана и Драгослав Ловрић, напустио нас је тихо и скромно, онако како је и провео свој животни век. За собом је оставио празнину у срцима свих који су га познавали, оставио је племенитост која је ретка у данашњим временима. Све што је стекао са супругом Љиљаном, даривао  је  ђацима Гимназије у Лозници, оснивајући Задужбину Љиљане и Драгослава Ловрића.

Ово је  ненадокнадив губитак за Гимназију јер је изгубила човека који је хуманост и несебичност ставио изнад пролазног и материјалног. Радовао се успеху сваког младог гимназијалца,  желећи да се знање и име наше школе далеко чује. Његов поглед на живот и  будућност био је у  давању и  живљењу за младе људе који ће сутра бити лидери и који ће служити свом народу и домовини. Хвала на свему што је урадио за своју Гимназију „Вук Караџић“, за све њене ученике који захваљујући Задужбини Ловрић упознају свет и  уче се оним врлинама које ће им помоћи да створе неки лепши и бољи  у будућности. „Нема лепшег задатка него што је: омогућити некоме развитак, помоћи човеку у његовој тежњи за успоном“, Андрићева је крилатица која нас је спојила са Драгославом Ловрићем. Нек му је вечна слава и хвала!

С љубављу и поштовањем, колектив Гимназије „Вук Караџић“ у Лозници.