• DSC 4569
  • DSC 4570
  • gimn2
  • DSC 4580
  •  DSC0078
  •  DSC0047 (2)
  • 2
  •  DSC0069

Претрага

Тим лозничке гимназије међу изабранима за представљање ученичких иницијатива у Београду

Ученици Гимназије „Вук Караџић“ у Лозници настављају успешно учешће у програму Локални омладински форум, који реализује Београдска отворена школа. Након низа радионица и развоја ученичких иницијатива, један тим наше школе позван је да своју идеју представи на централном догађају поводом Дана Европе, који ће бити одржан 9. маја 2026. године у Београду.

Тим лозничке гимназије чине ученици другог разреда: Ивана Арсенић, Тања Секулић, Игор Лазаревић, Анастасија Филиповић и Нађа Петровић.

Они су аутори иницијативе чији је циљ да се у школи успостави простор за креативни рад ученика, организовање изложби, базара и радионица, као и сарадњу са локалним уметницима и заједницом. Иницијатива предвиђа да се активности реализују кроз волонтерски ангажман ученика, прикупљање донација и подршку партнера из локалне заједнице.

Посебан успех представља чињеница да је укупно 12 ученичких тимова другог, трећег и четвртог разреда Гимназије „Вук Караџић“ креирало своје иницијативе у оквиру овог програма, а да је победнички тим позван, са још осам иницијатива из целе Србије, на јавно представљене у Београду.

Учешће у финалном представљању омогућиће ученицима да своју идеју представе широј јавности, размене искуства са вршњацима из других градова и додатно развију своје пројекте који подстичу културу учешћа младих у локалним заједницама.

Гимназија „Вук Караџић“ поносна је на ученике који својим ангажовањем показују да млади могу бити покретачи позитивних промена у школи и локалној средини.

ЛОФ