ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА МАТУРАНТЕ У ВЕЗИ СА МАТУРСКИМ РАДОВИМА

-Драги матуранти, ево неколико смерница када је у питању израда матурског рада: у главном МЕНИЈУ, опција НАСТАВА, када вам се отвори падајући мени налази се опција УПУТСТВО И ШАБЛОН ЗА ИЗРАДУ МАТУРСКОГ РАДА

-Ту вам је све лепо објашњено како и на који начин се приступа изради матурског рада. Добро прочитајте и информишите се, али најпре морате одабрати ПРЕДМЕТ и у оквиру предмета ТЕМУ за свој матурски рад. Предмет бирајте  према својим афинитетима. Озбиљно приступите изради рада, део по део, пратећи упутство.

-Свакако, за све недоумице и нејасноће можете се благовремено обратити свом ментору (професору чији предмет сте изабрали). Он ће вам свакако дати ближа упутства и упутити вас на литературу коју можете користити током писања рада.

-Најбоље је да по одабиру теме, што вам је први корак, током зимског распуста направите концепт свог рада према шаблону и почнете се писањем рада, уз честе консултације са својим ментором. Током периода израде и писања рада, треба да имате најмање 4 или више консултација, како би рад био онакав какав треба да буде. Треба имати на уму да је матурски рад ,,огледало" сваког ученика и на неки начин  испит зрелости и ваш први самостални рад.

-Израда оваквог типа рада помоћи ће вам у будућем времену, када на факултетима будете писали семинарске радове на задату тему, с тога свему овоме приђите савесно и одговорно, а ми смо ту да вам у томе помогнемо! За сваки вид помоћи, слободно се обратите, без устручавања!

-Желим вам срећан рад и успех на матурском испиту и одбрани својих радова!