Гимназијалци у борби за здравију животну средину

У уторак, 17. 11. 2020. године, преко платформе “Зум”, одржано је финале такмичења за најбољу технолошку иновацију у категорији Иновативне идеје (подкатегорије: најбољи средњошколски и најбољи студентски тим);

друго место у својој категорији заузео је тим “Водочистачи” (Ана Ристановић (III4), Хелена Вујиновић (СШ “Свети Сава” у Лозници) и бивши гимназијалац Глигорије Глигорић (прва година Хемијског факултета Универзитета у Београду) за иновацију “Уређаји, инсталације и технолошка решења за бољи квалитет воде”.

Професор - ментор била је Јања Радић, професор хемије у нашој школи.

Честитамо ученицима и професорки!

Такмичење у стоном тенису

На окружном такмичењу у стоном тенису, женски тим наше школе освојио је друго место. Честитамо девојкама и предметном професору!

Спортски успеси гимназијалаца

У Лозници, 20. 10. 2020. одржано је општинско такмичење у стоном тенису, на ком је женски тим наше школе заузео прво место, мушки тим је био другопласирани, док је Кристина Дивнић (II5) освојила прво место у појединачној категорији. Честитамо свим учесницима, као и професорима!

Трофеј Лознице у планинарској оријентацији

Гимназијалци под вођством Славице Грубачић, професора географије, учествовали су 10.10.2020. године у четвртом по реду Трофеју Лознице у планинској оријентацији, одржаном у Тршићу, у организацији Планинарског клуба Гучево.

Прво место освојила је екипа III3 (Биљана Стојановић, Александар Цвијановић, Лука Рикановић),

другопласирани је био тим II5 (Марија Пејкановић, Кристина Ераковић, Јелена Поповић),

док је треће место заузела екипа II5 (Мина Митић, Теодора Панрелић и Јелена Танацковић).

Пласман на републичко такмичење у стрељаштву

Гимназијалка Анђела Јаковљевић (I1) учествовала је на окружном такмичењу у стрељаштву, одржаном 8.10.2020.године и том приликом освојила пласман на републичко такмичење.