Међународни литерарни и ликовни конкурс "Шантићева реч" 2023.

Драги ученици и професори,

Овде постављамо линк за литерарни и ликовни конкурс "Шантићева реч", расписан за основце и средњошколце.

Конкурс је објављен и у Просветном прегледу.

Све детаље можете наћи путем линка, на сајту.

Гимназијалци на Светосавском литерарном конкурсу

Гимназијалка Александрa Рогојевић (IV4) освојила је друго место, а гимназијалац Владе Ковачевићу (III2)треће место нa литерарном конкурсу посвећеном Светом Сави, који расписују Храм Покрова Пресвете Богородице и Храм Вазнесења господњег.

Награде су им свечано уручене на Светосавској академији, одржаној 26. 1. 2023. године, у Вуковом дому културе.

Честитамо награђеним ученицима и свим учесницима и желимо им много успеха у даљем литерарном раду.

Ново руководство Огранка Вукове задужбине

На Савиндан, 27. јануара 2023. године:

На данашњи дан, тачно пре двадесет година, конституисан је Огранак Вукове задужбине наше школе. Негујући традицију, поштујући светосавске видике и вуковске постулате, с поносом идемо напред. Ентузијазам и прегалаштво које су неговали претходници, данас прелази у руке нове поставе.

Не свечаној седници Огранка Вукове задужбине Гимназије „Вук Караџић“ именује се председник Огранка и то је Наташа Лазић Максимовић, професор српског језика и књижевности.

Такође се именују и чланови Одбора Огранка:

Гордана Богдановић, Слађана Врањеш, Светлана Спајић, Драгана Деспотовић, Данило Сремчевић и Ненад Пешић.

Искрене честитке новоизабраном руководству са жељом да буду успешни.

Клуб читалаца у Гимназији

Обавештавамо вас да је у Гимназији покренут Клуб читалаца.

Клуб ће почети са радом у четвртак, 26. јануара, у 19:30 часова, у свечаној сали Гимназије.

Позивамо вас да се придружите, уколико волите да читате и дискутујете о лепим књигама.

Литерарни конкурс за средњошколце

Драги ученици и професори,

Обавештавамо вас да Омладински центар из Лознице расписује литерарни конкурс за средњошколце.

Критеријум конкурса: песма или поетска проза.

Теме су:

1. Портрет живота мог

2. Живот је море

3. Ослушкивање тишине

Радове доставити под шифром, у два примерка.

Рок предаје је крај децембра.

Додела награда биће организована око Божића.

Срећно!