Спортски успеси гимназијалаца

У суботу, 23. марта 2024. године, у Београду је организована друга по реду Ultimate OCR трка са препонама, на којој су гимназијалке, чланице групе Лознички тркачи, освојиле висока места:

Леа Петровић (IV3) била је пета,

док је Кристина Павличевић (IV7) била шеста.

Честитамо ученицама на спортским достигнућима и желимо им срећу на будућим такмичењима.

Песнички поздрав пролећу

У петак, 22. марта, у галерији Мина Караџић, а поводом Светског дана поезије и почетка пролећа, додељене су награде најуспешнијим учесницима литерарног конкурса  Песнички поздрав пролећу, који расписује КУД Караџић из Лознице. Гимназијалци су освојили две награде:

друго место заузео је Владе Ковачевић (IV2) ,

док је Марија Илић (II5) заузела треће место.

Честитамо награђеним ученицима и желимо им много успеха у будућем стваралаштву.

"БУДИ ОДГОВОРНА"- Национални дан борбе против рака дојке

Обавештавамо вас да ће се у среду, 20. марта 2024. године, у 13 часова, у просторијама Канцеларије за младе одржати предавање БУДИ ОДГОВОРНА, поводом спречавања болести и превентивних активности.

roze1.jpg

Предавање ће симболично бити одржано на Национални дан борбе против рака дојке, а том приликом присутни ће моћи да чују корисне ифнормације за спречавање ове опаке болести и да добију стручне савете од стране лекара.

Масленица - руски народни обичаји

Масленица

У уторак, 12. марта, у свечаној сали наше школе ученици првог и трећег разреда (I1, I3, I5, III1, III2, III3 и III5) дочарали су нам како се у Русији негује фолклор, културно наслеђе и обичаји тог народа.

Повод је био руски празник Масленица који се прославља у последњој недељи пред почетак Васкршњег поста. Масленица представља испраћање дуге, сурове зиме и дочекивање пролећа и сунца, а изнад свега, то је празник неговања заједништва, весеља и праштања. Ученици су надахнуто говорили уз живописне илустрације, организован је и квиз, у коме су учествовали присутни, а све је зачињено послужењем палачинкама, иначе традиционално припреманим за време трајања празника.

За ову прилику то су нам омогућиле ученице првог разреда, Марија Арсеновић I1 и Марија ЛечићI5. Представници тимова били су Александар Арнаутовић III2 и Драгана Бајић I5. Пано за кабинет језика креирала је ДаријаИлић I3. Имена победника квиза биће објављена на школској огласној табли.

Велико хвала свима, који су нашли мотив, инспирацију и време и учествовали у овом пројекту.

Ивана Булатовић, професор руског језика

Успеси гимназијалаца на литерарном конкурсу Омладинског центра у Лозници

На литерарном конкурсу расписаном од стране Омладинског центра у Лозници, гимназијалци су постигли значајне резултате:

прво место заузели су: Лазар Ћоралић (IV7), Марија Илић (II5) и Сара Димитријевић (IV2), док је Макар Москвин (IV2добио похвалу.

Ученици су награђени књигама.

Захвалнице за учешће су добили: Наташа Илић (IV6), Милан Ерић, Србољуб Марковић, Владе Ковачевић (IV2) и Јована Симић (III6).

Свесрдну подршку ученицима је пружила менторка Невена Митровић, професор српског језика и књижевности.

Честитамо и желимо много успеха у будућем стваралачком раду.